Subscribe

KGBT: 29.TUR || YORUM: KATİLLER ÇETESİ - SARAİ | J. A. REDMERKSI

6/04/2016, BY Tuğba Atıcı Coşar -
“Beş yıldız!” –The Book Enthusiast
“Bu seri inanılmaz.” –SMI BOOK CLUB
The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal’ın çok satan yazarı J.A. Redmerski’den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…
Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika’daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir.
         
Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai’ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar.  Ne var ki, işler Sarai’ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson’a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.
           
Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai’a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai’ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas’la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.
             
Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor’un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai’ın hayatta kalmasına yetecek midir?
               
Bu kitap Sarai ve Victor’un hikâyesidir.

Selamlar, muhteşem bir kitaba tur yapıyoruz. Yazarın Hiçliğin Kıyısında ve Sonsuzluğun Kıyısında kitaplarını artık okumaya yoktur. Çok sevdik bayıldık hatta delirdik. Yazarın kalemine harika dedik oku oku doyamadık. Ama gelin görün ki yazarın kalemi aslında bu kitapmış.
"Kapıdan dışarı adımımı atıp, karanlık ve tozlu yola düştüğüm an intiharı da seçmiş olurdum."
 Son zamanlarda okuduğum aklımdan çıkmayan ve devamını deli gibi merak ettiğim bir kitap oldu. Sarai beni benden alan yerimde duramadan okuduğum şöyle bir göz atayım diye elime alıp sabaha kadar bitirdiğim bir kitap. Ben ki çoğu zaman yorumlarımda kitabın konusundan bahsetmem ama Sarai için sayfalarca yazmak istiyorum.
Annesi tarafından 14 yaşındayken uyuşturucu baronu ve kadın tüccarlığı yapan bir adama verilir Sarai. Adam takıntılı bir şekilde kıza aşık. Sarai'ye orada bulunun diğer kızlardan daha fazla özen gösterilmesine rağmen Sarai oradan kaçmayı bir kere kafasına koyar. Eline bir fırsat geçtiğinde ise bunu değerlendirir. Kiralık bir katilin arabasına binmeyi başarıp oradan kurtulduğunda ise işler hiç de umduğu gibi gitmez.
Kitapta gizemli olaylar okuyoruz ama onların içinde de bin türlü gizem var resmen. Katiller, gizli bir birlikte görevli adamlar, uyuşturucu satıcıları, kadın tüccarları Aallah'ım neler neler...
Hepside öyle bir incelikle işlenmiş ki anlatamam.
Her bir sayfayı deli gibi merak ederek çevirme garantisi var bu kitapta. Aksiyon, gerilim, benim tarzım değil diyen ben, öldüm bittim resmen.
"Bir katilin gözlerine benden daha iyi biri olduğu için değil, muhtemelen ondan daha kötü bir insan olduğum için bakamıyordum."
Film tadında bir kitap arıyorsanız Katiller Çetesi Sarai kesinlikle tavsiyem. Tarzım değil gözüyle bakmayın pişman oluyorsunuz. Benim gibi. Sarai'nin hikayesine bayılacaksınız. Birde Victor tabii, ah bu adam ezberleri bozacak benden söylemesi. Yazar öyle karakterler yazmış ki okuyorum ama sanki film izler gibi de canlandırıyorum kafamda. 
Öyle bir yerde bitti ki meraktan ölüyorum şu anda.
Uzun zamandır bu kadar heyecanlanmamı sağlayan bir kitap okumadığımı fark ettim. Sarai inanılmaz güzel geldi. Tüm duyguları hissederek okudum.
Bence kesinlikle okumalısınız.
Gerilerek okuyorsunuz ama bu tamamen heyecandan.
Kapağın güzelliğine diyecek sözüm yok. Orijinal kapak candır, bayıldım.
"İlk cinayet hep en zor ve en unutulmaz olandır. Fakat ilk cinayet aynı zamanda bir insanın normal bir hayat sürdürme şansını da yarı yarıya azaltır."
Mutlu ve bol kitaplı günleriniz olsun.
Beni İnstagram da Okur Yazar Annecik olarak aratıp takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder