Subscribe

KGBT 20.TUR || YORUM & ALINTILAR: ÇAPKIN DÜŞLER | CHRISTINE BELL

12/25/2015, BY Unknown -
Bir çöpçatanlık şirketinin sahibi olan Grace Love, eski erkek arkadaşının kalbinde açtığı yaraları, müşterilerine ruh eşlerini bulmalarında yardım ederek sarmaya çalışmaktadır. Ortağı Serena'nın desteğiyle yeni ilişkilere yelken açmaya çalışsa da, aslında kendini güvende hissettiği tek yer, komşusu Trick'in yanıdır. Ancak birçok insana ruh eşini bulmuş olan Grace, Trick gibi bir çapkının ona istediklerini veremeyeceğinin farkındadır.
Trick Mathews, Grace ile tanıştığından beri kazanova hayatına bir son vermiştir. Ancak tüm çekiliciliğine ve yakışıklılığına rağmen, Grace onu bir türlü fark etmiyordur. Onun dikkatini çekebilmek için tehlikeli bir plan yapan Trick, kendine sahte bir kimlik yaratır ve Grace'i kendine âşık etmeye çalışır. Oldukça masum duygularla ortaya çıkan bu plan, ya Grace'in korkularını güçlendirip onu Trick'ten uzaklaştıracaktır ya da kırılmış kalbini onarıp yeniden âşık olmasını sağlayacaktır.
Herkese merhaba,
Güzel bir kitabın turuyla daha karşınızdayız. Bugün turumuzun son günü ve yorum sırası da bende. Artık benim Nemesis Kitap takıntımı bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayat kurtaran ve beni neşelendiren kitapların çoğu benim için Nemesis Kitap da. Kitabımızdan azıcık bahsedecek olursak.
Grace'in arkadaşıyla ortak işlettiği bir çöpçatanlık şirketi var. Kendi ilişkilerinin ne kadar başarısız olduğunu düşünürsek başkaları için ruh ikizlerini bulmak Grace için bir başarı. Son erkek arkadaşı tarafından fazlasıyla yıpranan Grace kendini tamamen aşka kapatır ve işine adapte olur.
Trick, Grac'in karşı komşusu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı. Grace adamı her gördüğünde farklı şeyler hissetse de bunu görmezden gelir. Arkadaşlıklarının bozulmasını da istemez. Üstelik Trick'in onda karşı bir şeyler hissetmediğinden emindir. Ama bilmediği şey adamın onu gördüğü ilk andan beri aşık olması.
Grace, Trick'in bir çok kez çapkınlığına şahit olduğundan ondan uzak durmanın ve arkadaş olmanın en güvenli yol olduğuna karar verir. Ama Trick'in planı bu değildir maalesef.
Daha fazla dayanamayan Trick bir şekilde Grace'le ikisinin birbirleri için yaratıldıklarına inandırmak zorunda olduğunu düşünür ve kendince masum olduğuna inandığı bir plan yapar. Grace'in müşterilerinden birinin düzenlediği partiye başka bir kılıkla gider ve Grace ile tanışır. 
İşler bundan sonra daha karmaşık bir hal alır. Karanlık yerlerde buluşmalar, her ne kadar Grace asla yapmam dese de adamın yüzünü tam anlamıyla görmeden onunla geçirilen vakitler başlar.
Tabii sonunda Trick'le aralarında bir şeyler olduğunda adam ona daha açılamadan olaylar sarpa sarar.
Kitabın kısa olması sizin aldatmasın bence çok eğlenceli bir kitap. Yazarın tüm kitaplarını okumuş biri olarak kalemini ve tarzını çok seviyorum.
Güzel ve eğlenceli bir aşk hikayesi Çapkın Düşler. Çiftimizi çok sevdim tabii Trick'i daha fazla sevmiş olabilirim. Adam polis, ah hem de ne polis ama, gözlerinizden kalpler çıkartmayı sağlayan bir polis.
Akıcı ve son derece eğlenceli bir kitap. Romantik komedi tarzında kitaplar seviyorsanız kesinlikle Çapkın Düşler ve yazarın diğer kitaplarına bir göz atmalısınız.
Tur boyunca paylaştığımız tüm alıntılarımızı aşağıda topladık, bir göz atabilir siniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder