Subscribe

Tarryn Fısher || Fırsatcı / Tehlıkelı Kızıl / Hırsız | Seri Yorum

6/26/2015, BY Tuğba Atıcı Coşar -

Herkese merhaba ilk defa bir seri yorumumla karşınızdayım.İki günde bitmiş olan üç kitap, gözlerim artık yerinde mi onu bile bilmiyorum ama harika bir seri bitirdim ve uykusuz gecelere de göz ağrılarına da değdi.Seri sırasına göre yorumlara başlayalım :)


Kalbini sadece bir kez verebilirsin; ondan sonraki her şey ilk aşkının peşinden gelir.Her fırsattan istifade etmesiyle bilinen sivri dilli Olivia Kaspen, akılsızca çekip gitmesine izin verdiği eski erkek arkadaşı Caleb Drake ile şans eseri karşılaşınca kendisini ilk aşkıyla ikinci bir şans isterken bulur. Caleb'ın hafızasını kaybettiğini öğrenen Olivia, onu geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermelidir. Ancak gerçek kimliğini ve kötü geçmişlerini gizli tutmaya çalışan Olivia'nın en büyük engeli Caleb'ın kurnaz yeni kız arkadaşı, Leah Smith'tir. Böylece bu iki hırslı kadın arasında kendilerini hatırlamayan bir adamı elde etmek için girdikleri vahşi bir mücadele başlar. Ama çok geçmeden Olivia, bir zamanlar kendisinin olanı almak için savaşırken yalanlarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır. 

Peki, aşk her şeyi affeder mi?


Caleb ve Olivia o nasıl bir aşk hikayesiydi. Serinin ilk kitabını fırsatçı güzelimiz Olivia'nın ağzından okuyoruz.
Olivia hiç ummadığı bir anda 3 yıldır aklından çıkaramadığı eski erkek arkadaşını görünce dayanamaz ve ani gelen bir cesartle ona selam vermek için karşısına dikilir.Ama Caleb'in yanına gittiği anda Caleb onu hatırlamaz.
Adam yeni bir kaza geçirmiştir ve hafızasını kaybetmiştir. Olivia hiç yapmaması gereken bir şey yapar ve ona kim olduğunu söylemeden sanki ilk defa tanışıyorlarmış gibi birlikte vakit geçirmeye başlar.
İkili arasında ki hem geçmiş hem gelecek ilişkisi çok güzeldi.Geçmiş kısımları okumayı en çok ilk kitapta sevdim.
En çok sevdiğim kitap kesinlikle Fırsatçı oldu.


Sevgili Fırsatçı,Onu benden alabileceğini sandın ama kaybettin. Ve şimdi benim olduğuna göre onu elimde tutmak için her şeyi yaparım. Şüphen mi var? Senin olması gereken her şey benim. Olur da merak ediyorsan; aklına bile gelmiyorsun artık. Onu bırakmayacağım… Hem de hiç.Tehlikeli Kızıl
Leah Smith sonunda istediği her şeye sahiptir. Tam olarak öyle olmasa da. Evliliği, ömür boyu sürecek bir bağlılıktan ziyade daha çok bir borç gibiydi. Oluşturmak için var gücüyle uğraştığı imajı ise gözlerinin önünde dağılıp gidiyordu. Yeni bir rol ve sırlarla dolu geçmişiyle Leah, çaldığı şeye sahip çıkmak için ne kadar ileriye gideceğine karar vermeliydi.Bu kadından nasıl nefret ettim anlatamam size.Tehlikeli Kızıl tek kelimeyle beni sinirden kudurtan bir kitap oldu. Caleb'a çektirdikleri kadının sinsiliği ve arsızlığı beni yedi bitirdi. Acımasız ve yalancı.
Genelde kitaplarda aşkı için olmadık şeyler yapan kadınlara hep bir ılıman bakmaya 
çalışırım ama bu kadından nefret ettim tek kelimeyle.


Kendime NotAşk sabırlıdır; aşk naziktir.Aşk övünmez ya da büyük konuşmaz.Aşkta kibir yoktur;Asla kaba, yavan ya da uygunsuz, bencil değildir.Kolay kolay sinirlenmez.Aşk yanlışların çetelesini tutmaz.Aşk güvenir, umut eder ve ne olursa olsun katlanır.Aşk asla eskimez.Onun için savaşacağım.
Caleb Drake, ilk aşkını asla unutmadı. Evlendiği zaman da. O evlendiğinde de. Hayat birdenbire dönüp dolaşıp aynı noktaya gelince Caleb'ın, soğuk ve çekici Olivia Kaspen'ı geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekir. Ama hayatta her hareketin bir sonucu vardır ve çok yakında Caleb, bazen aşkın katlanılmaz bir bedelle geldiğini öğrenecektir.Ve işte Caleb, ben hep erkeğin ağzından anlatılan kitaplara bir hayran olacağım sanırım. Caleb'ın ağzından okuma çok güzeldi.Bu kitapta o acı çektikçe bende çektim resmen. Olivia beni deli etti adam elinde oyuncak oldu resmen çok dengesizdi son kitapta. Ve Leah ah o kadını gebertmek istiyorum.

Evet genel olarak toparlayacak olursam seri bir solukta okunup biten cinsten.
Olivia, Caleb ve Leah bu üçlünün ağzından her bir kitabı okumak çok eğlenceliydi. Aynı zaman her kitap kaldığı zamandan devam etti arada geçmişleri okuyoruz ama temel olarak o anı okuduk. Gel gitli bir aşk hikayesi. O kadar ki yazar dibine vurmuş resmen. Olivia'nın aşkını unutamaması, Leah'ın ikinci kadın olması ve Caleb'ın kadınlardan çektikleri. Adamı resmen bitirdiler.
Seri tek kelimeyle muhteşemdi.Hakkında en ince detaya girerek yorum yapamk istiyorum ama spoi vermemek için kendimi tutuyorum. Akıcı dili bir solukta bitirmenize sebep oluyor.
Eğlenceli, dramatik, duygusallık, nefret ne arasanız bu seride ve hepsini okurken sizde hissedeceksiniz.
Ve size tavsiye kesinlikle alacaksınız üç kitabı birden alın yoksa biri bittiğinde kesinlikle kafayı yersiniz benden söylemesi.
Şekilden şekile girmeme sokan bir seri olarak tarihime yadım bunları. Kızdım, üzüldüm, sinirlendim nefret ettim.Bazen bayıldım bazen delirdim.
Tavsiyemdir alın ve okuyun :)

Puanım
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder