Subscribe

YORUM: SEVDİĞİM TÜM ERKEKLERE | JENNY HAN

12/02/2016, BY Unknown -
Selamlar, nasılsınız?
Valla ben son zamanların en çabuk okunan kitabını bitirdim ve çok iyiyim. Sevdiğim Tüm Erkeklere akşam başlandı ve gece üçe geliyordu bitirdim. Kitap başlarda karakterlerin yaşlarının küçük olması sebebiyle beni tedirgin etmişti ama yaklaşık 15-20 sayfadan sonra kitap beni inanılmaz derece de sardı.
Lara Jean ve ailesini çok sevdim. Hem aile yapılarını hem de karakterlerini inanılmaz sıcak buldum. Lara Jean hayatında beş erkeğe bir şeyler hissetmiş ve bu hissettiklerini arkasında bırakmak içinde onlara onlardan habersiz mektuplar yazmış. Bir gün bir anda mektuplar sahiplerine postalanıyor ve curcunada işte o zaman başlıyor.
Kitap hem anlatım hemde konu olarak çok ilgi çekici ve inanılmaz eğlenceli.
Başladığını ve bittiğini anlamadığınız kitaplardan oldu benim için. Hem gülerek hemde acaba ne olacak diye beklentiyle okudum.
Kitap çıktığında orjinal dilinde okuyan herkesin beğendiğini görmüştüm ve başlarken beklentimde yüksek başladım ama ona rağmen bana kendini sevdirdi.
Hemen devamı gelsin istiyorum, umarım çok beklemeyiz. Bence kitabı listenize ekleyin. Seveceğinizi düşünüyorum.
Unutmadan kapağın tatlılığına bayıldım...
Bol kitaplı günler.

Ya şimdiye dek âşık olduğunuz her erkek onlar hakkında ne düşündüğünüzü öğrenseydi?.. Hem de hepsi aynı anda!
Lara Jean aşk mektuplarını annesinin verdiği bir şapka kutusunda saklıyordu. Bunlar başkasından aldığı mektuplar değil, kendi yazdıklarıydı. Sevdiği her çocuk için bir; toplam beş tane. Yazarak kalbi ile ruhundakileri dışarı dökebiliyor ve gerçek hayatta asla söyleyemeyeceği duyguları mektuba aktarabiliyordu çünkü onları sadece kendisi görecekti. Tabii bu gizli mektuplar postalanınca durum değişti ve böylece Lara Jean'in hayali aşk hayatı birdenbire kontrolden çıktı...
"Lara Jean'in şaşkın, sakar, erkekler konusunda deneyimsiz kişiliği bu dokunaklı hikâyeye özgünlük ve cazibe katıyor." -Publishers Weekly-
"Bu sevimli, neşeli aşk hikâyesi sayesinde okurlar kitabı bitirdikten çok sonra bile Song kardeşleri ve hayatlarındaki erkekleri hatırlayacak." -School Library Journal- 
"Ergenlik döneminin ve gençlik aşkının zorlu keşiflerini anlatıyor." -Kirkus-
"Yazarken kendimi hiç tutmuyorum. O kişi asla okumayacakmış gibi yazıyorum çünkü asla okumayacak. Tüm gizli düşüncelerimi, tüm gözlemlerimi, içimde biriktirdiğim her şeyi mektuba döküyorum. Bitirdiğimde zarfı kapayıp adresi yazıyorum ve şapka kutuma koyuyorum. Düşünürsek tam manasıyla aşk mektubu sayılmazlar. Artık daha fazla âşık olmak istemediğim zaman yazıyorum. Veda etmek için. Çünkü yazdıktan sonra beni tüketen bu aşk tarafından tüketilmem sona eriyor. O da benim gibi muzla mı sever diye düşünmeden mısır gevreğimi yiyebiliyorum; aşk şarkılarına onu anmadan eşlik edebiliyorum. Eğer aşk ele geçirilmeyse, mektuplarım da benim şeytan çıkarma ritüelim sayılabilir. Mektuplarım beni özgür kılıyor. Ya da en azından öyle olmasını umuyorum." 
Facebook: Tuğba Atıcı Coşar
İnstagram: @okuryazarannecik - @tubaaticicosarr
Twitter & SnapChat: @tubacsr

1 yorum: